מצעד המשפטים המצחיקים ביותר של פוליטיקאים בישראל

כנסת ישראל

הפוליטיקאים שלנו עובדים קשה עבורנו. טוב, אולי אתם לא מסכימים עם המשפט הזה. אבל לא משנה אם אתם מצביעים ימין או שמאל, אתם חייבים להודות שלפוליטיקאים שלנו היו לעתים אימרות מצחיקות. אפילו מצחיקות מאוד.

אספנו עבורכם כמה מהמשפטים שהכי הצחיקו אותנו, שיצאו מפיהם של פוליטיקאים ופוליטיקאיות בישראל. אנחנו מקווים שתצליחו לצחוק ולא לבכות.

קצת סטטיסטיקה

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי התקשה להאמין לנתונים מדו"ח העוני שפורסם על המצב בישראל, שדיווח שבשנת 2014 שיעור הילדים בישראל המתגוררים בעוני עלה ל-31%. מה זה התקשה להאמין? לא האמין. אבל אל תהיו קשים איתו – יכול להיות שהוא פשוט לא הבין.

תגובתו של ח"כ סמוטריץ' הייתה: "הנתונים האלה קצת מוגזמים. יש לי חמישה ילדים ואני לא חושב ששניים מהם עניים".

שפות

חברת הכנסת לשעבר מטעם הליכוד, ד"ר ענת ברקו, הצהירה מעל במת הכנסת כי "אין פ"א בערבית, אז אין עם פלסטיני". שמישהו יסביר לה איך זה עובד?

שיעור בתנ"ך

עזר ויצמן פעם אמר, "המלך דוד היה פייגלע לא קטן". הוא לא היה באמצע העברת הרצאה "דמויות הומוסקסואליות בתנ"ך ולאורך ההיסטוריה" בחוש"ן, אלא דווקא בזמן ביקור אצל משפחה שכולה.

האימרה המבלבלת עוררה ויכוח, ובעקבות האירוע בית הנשיא פירסם הבהרה לדבריו של ויצמן: "הגיבורים הגדולים הם בסך-הכל בשר ודם, וביניהם גם המלך הגדול דוד, שהיה רודף אחרי הנאות החיים". לנו זה עדיין לא הרבה יותר ברור, מה איתכם?

לא קרה לרבין כלום

מירי רגב קראה לסודנים סרטן. זה כבר לא נעים. עוד פחות נעים, כשנשאלה על ההצהרה הזו, היא ענתה: "רבין אמר שההתנחלויות סרטן ולא קרה לו כלום".

בכלל, היו לויצמן עוד כמה יציאות, עליהן תוכלו לקרוא כאן.

שאלה רטורית

חבר הכנסת לשעבר איוב קרא אמר, "אני שואל שאלה רטורית ואני דורש לקבל עליה תשובה!".

אתם יודעים מה? אין מה להוסיף.

כוונת

חוסר טקט או פשוט להסתכל על חצי הכוס המלאה? עזר ויצמן זוכה לככב שוב. ב-1999, הוא אמר בעת שביקר חייל שאיבד עין:  "עכשיו תוכל לכוון יותר טוב".

זכויות פלוס

חבר הכנסת דוד ביטן בניסיון להסביר בראיון מה צריכות להיות זכויות המיעוטים במדינת ישראל: "לערביי ישראל צריך להיות שוויון זכויות, ולדרוזים שוויון זכויות פלוס". התבלבלנו.

גברת

סתיו שפיר עשתה טעות. היא קראה למירי רגב גברת. בתגובה, מירי רגב התעצבנה ואמרה: ""אל תקראי לי גברת, את גברת, אני חברת הכנסת מירי רגב!".

את כמו ציפור

בפברואר 2007, משה שרוני (מפלגת הגמלאים) אמר בראיון שהוא ממליץ שהעוזרות הפרלמנטריות יענדו סיכות בצורת ציפור, "זאת משום שהן כמו ציפורים, או שהן נותנות או שהן עפות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *