מסי או רונאלדו – מי באמת השחקן הטוב ביותר בעולם?

מי יותר טוב מסי או רונאלדו

נדמה שכל עשור בעולם הכדורגל היה שייך לשחקנים גדולים ויריבויות עזות. אין ספק שהעשור האחרון היה שייך לשניים: כריסטיאנו רונאלדו וליונל מסי. הפורטוגלי והארגנטינאי שברו כמעט כל שיא שקיים, הבקיעו שערים בכמויות מפלצתיות, קטפו את כל פרסי שחקן השנה מ-2007 בזה אחר זה (חוץ מ-2018 בה זכה לוקה מודריץ'), סיפקו לנו תצוגות ענק ורגעים שלא נשכח והיו ה-כוכבים ביריבות הענקית בין ברצלונה לריאל מדריד.

אינספור דיונים נעשו כבר על השאלה הזאת בין גדולי המאמנים, המומחים, השחקנים והעיתונאים של עולם הכדורגל וננסה לענות גם אנחנו: מי באמת השחקן הטוב בעולם? מסי או רונאלדו?

הכישרון של מסי

כל עבודה ותחביב בחיים דורשים כישורים מסוימים שניתן תמיד לאמן ולשפר, אך ישנם אנשים שנולדים עם כישרון טבעי מסוים שנותן להם נק' התחלה טובה יותר מלרוב האנשים. הרבה אנשים כישרוניים ניצלו את כישרונם כדי להשיג מעמד ותהילה והרבה מאוד מהם לא דאגו לטפח את הכישרון ולהמשיך להתאמן ובסופו של דבר נסקו למטה.

זה בדיוק מה שליונל מסי לא עשה. הארגנטינאי נולד עם כישרון עצום בקנה מידה היסטורי ואהבה ענקית למשחק. כישרון ואהבה שהמשיך לטפח ולאמן לאורך השנים ולעולם לא נח על זרי הדפנה.

פשוט מדהים לראות סרטונים שלו משחק עוד כשהיה ילד קטן ולראות שסגנון המשחק שלו כמעט ולא השתנה!

אותו דריבל מפורסם, היכולת לעבור שחקנים כמו מים, ראיית משחק נפלאה וסיומת קטלנית מול השער.

מסי פיתח סגנון ייחודי ועשה דברים מופלאים שאף שחקן אחר לא עשה.

למרות הכישרון העצום, אי אפשר לקחת ממנו את ההשקעה האדירה באימונים והמוטיבציה להמשיך ולשאוף לטוב ביותר. בלעדיהם הוא כנראה לא היה עושה את הדברים שעשה.

כריסטיאנו רונאלדו – המכונה

רונאלדו הוא פשוט מכונת כדורגל מטורפת. הוא כנראה אחד השחקנים שהשקיעו הכי הרבה באימונים אי פעם!

הוא אמנם בהחלט נולד עם כישרון רב מאוד, אבל זה לא היה מספיק לו כדי להיות הטוב מכולם ובטח שלא ברמה של מסי, אז הוא פשוט אימן את עצמו לרמה הגבוהה ביותר שאפשר.

החזון של רונאלדו להיות השחקן הטוב ביותר בעולם הניע אותו לשפר כל כישור ששחקן כדורגל התקפי צריך לרמה המקסימלית. מהירות, פיזיות, סיבולת, סיומת, בעיטות, דריבל, יציאה מהמקום, נגיחות, מיקום, ראיית משחק ועוד..

רונאלדו התאמן ועדיין מתאמן על כל הדברים האלו ונדמה שהוא לא נח לרגע.

הוא הולך בכל הכח אחרי החזון שלו, בלי להביט לצדדים ולאחור, וזה אולי מה שהכי מדהים אצלו. הוא העז לחלום בגדול ופשוט עשה ועושה כל דבר שהוא יכול כדי להגשים אותו, בלי לתת דין וחשבון לאף אחד.

https://www.youtube.com/watch?v=vUyXa1SOeXQ

אז מי גדול יותר?

זו שאלה שבאמת קשה לענות שכן היא מורכבת מכל כך הרבה פרמטרים וחלק גדול ממנה נוגע בדעות אישיות ולא עובדות.

מבחינת מספרים, מסי עוקף את רונאלדו. הוא זכה ביותר אליפויות, יותר פרסי שחקן השנה בעולם (6 של מסי מול 5 של רונאלדו) והבקיע יותר שערים בפחות הופעות. התחום היחידי בתחרויות המועדונים בו רונאלדו עוקף את מסי הוא בליגת האלופות.

מבחינות רבות נראה שמסי נמצא צעד אחד קטן לפני רונאלדו, כשהכישרון העצום שלו יחד עם השקעתו הרבה באימונים פשוט טובים מדי מכדי להתחרות בהם.

אבל צריך לזכור דבר אחד. מסי לכל אורך הקריירה המקצועית שלו היה מוקף בחממה של ברצלונה. בשלב מסוים, לאחר שפרץ, כל הקבוצה נבניתה סביבו ויש לו כלים אידיאליים להצלחה.

רונאלדו, לעומתו, עבר מספר קבוצות כשבכל אחת מהן הוא הפך לכוכב והוביל את קבוצתו להישגים גדולים.

הדבר בולט בעיקר בנבחרות הבינלאומיות. נדמה שמסי, עם כמה שהוא מנסה, פשוט לא מצליח להביא את יכולתו מברצלונה אל נבחרת ארגנטינה, כשהמספרים שהוא מציג שם נמוכים בהשוואה למספרים בברצלונה ובינתיים הוא לא הצליח לזכות איתה באף תואר.

רונאלדו דווקא מציג יכולות טובות בנבחרת המתבטאות גם במספרים. הוא אמנם זכה רק בתואר אחד עם נבחרת פורטוגל (יורו 2016) אך יש לזכור שנבחרת ארגנטינה בעלת פוטנציאל הרבה יותר גדול מפורטוגל.

העניין הזה בהחלט טיפה מעיב על הקריירה של מסי והכתרתו כגדול מכולם, אך למרות זאת, פשוט אי אפשר להתכחש לדברים שהוא עושה על המגרש ומה שהביא לעולם הכדורגל. רונאלדו הוא אולי הכדורגלן המקצועי ביותר אי פעם אבל בסופו של דבר, מסי מתעלה עליו מבחינת כישורי משחק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *