פנומן גם בגיל 35 – סודות האימון של כריסטיאנו רונאלדו

כריסטיאנו רונאלדו

לכריסטיאנו רונאלדו, אחד הספורטאים הגדולים כיום ואף אי פעם, היה כישרון מאוד גדול בכדורגל כבר מגיל קטן. אבל עם הכישרון בלבד הוא לא יכל להגיע רחוק ובטח לא לרמה שהגיע אליה היום.

מה שעזר לו להפוך לאחד השחקנים הטובים אי פעם זה האימונים שהוא עובר והמשמעת שלו, שעזרו לו להפוך את גופו למכונת כדורגל משומנת שלא נחה גם בגיל 35.

אז מה הם סודות האימון של כריסטיאנו רונאלדו? ננסה לסקור את הרבדים שבונים את גופו ויכולתו למקסימום.

התמדה

כריסטיאנו רונאלדו שאף עוד מילדותו להיות הכדורגלן הטוב בעולם. הוא הצליח בזכות יכולותיו בגיל צעיר לקבל הכרה והזדמנויות, אך כדי באמת להיות בפסגה, זה לא הספיק.

כריסטיאנו הבין שעליו להמשיך ולאמן כל חלק בגופו וכל יכולת שתעזור לו ככדורגלן כדי להשיג את מטרתו. הוא פיתח משמעת והרגלים רבים שעזרו לו באימונים ואף פעם לא הפסיק להתאמן.

הוא תמיד שואף להיות טוב יותר ממה שהוא עכשיו ולא מפחד לעבוד קשה כדי להשיג את זה.

המנטליות והמשמעת העצמית יוצרים התמדה, שהיא אולי הדבר הכי חשוב באימונים ופיתוח יכולות. רונאלדו מתמיד באימוניו מגיל צעיר, מופיע ראשון באימונים ויוצא אחרון, מתמיד לאמן את כל היכולות הנדרשות מכדורגלן בפסגה ואת כל הדברים שמסביב, בהם ניגע בהמשך.

ללא יכולות והרגלי ההתמדה, שכריסטיאנו דבק בהם עד היום, הוא לא יכל להגיע לאן שהגיע.

יעילות

התמדה ועבודה קשה הם שני דברים חשובים ביותר, אבל הם עצמם לא מובילים בהכרח להישגים. רק אם מנתבים אותם לכיוון הנכון אז גם ההישגים באים.

מאמני עבר של רונאלדו מעידים עליו כי הוא תמיד חקר וידע מה נכון בשבילו, באילו דברים הוא טוב ובאילו פחות ומה ואיך הוא צריך להתאמן.

זה מה שעזר לו למתוח למקסימום את יכולותיו הפיזיות וכישורי המשחק שלו. כשהיה צריך לעבוד על פיזיות – אז על זה הוא עבד, כשהיה צריך להתרכז בדריבלים או בסיומות – אז על זה הוא שם את הפוקוס, כשהיה צריך להעלות את רמת סיבולת הלב-ריאה שלו – אז הוא העלה אותה.

מעבר לכך, רונאלדו מקפיד לתחזק את גופו באמצעות אימוני חיזוקים לגוף (כמו סקוואטים), אימונים שאפשר לעשות בבית ולא צריך עבורם מכשירים מיוחדים. הוא נותן עליהם דגש שכן הם מחזקים ומייעלים את כל הגוף.

"הדברים הקטנים"

מה שמבדיל את רונאלדו מספורטאים רבים אחרים זה ההשקעה שלו גם בדברים הקטנים. ברמות הגבוהות, רוב ספורטאי העילית עושים את אותם אימונים שמביאים אותם לרמות אלה, אך כדי לעמוד בפסגה רונאלדו השקיע גם ב"דברים הקטנים" באופן תמידי.

למשל: הוא תמיד עובד עוד על זריזותו ועל יכולת התגובה שלו, על שימור היכולות הפיזיות של הגוף, על הדריבל והתרגילים, תרגילי גמישות ויציבות וכו'..

אלו הם הדברים שבסופו של דבר גורמים לו לבלוט מעל כמעט כל שאר שחקני הכדורגל.

מזון

דבר שכבר ידוע בעולם הספורט ש- 70% ממה שעושה את הגוף זה המזון שנכנס אליו. המזון הוא האנרגיה ואבן הבניין של הגוף.

כריסטיאנו רונאלדו מקפיד על לאכול מזון עשיר באנרגיה וחלבונים ונמנע ממזונות מעובדים או מלאי סוכר. הוא אוכל כ- 4-6 ארוחות ביום ומקפיד לשלב גם פירות וירקות בתפריטו.

בנוסף על כך, רונאלדו מקפיד מאוד על שתייה מרובה של מים, מה שכבר הוכח שעוזר לתפקוד וחוסן הגוף.

מנוחה

עם כל מה שאמור לעיל, רונאלדו אף פעם לא שוכח לנוח. למעשה, המנוחה היא אחת מאבני היסוד בתוכנית האימונים שלו. בעת מנוחה הגוף סופג את השינויים והאימונים שעברו עליו ושם הוא גם מתחזק.

נוסף על כך, המנוחה חשובה מאוד גם לרווחה המנטלית ומונעת פציעות.

לאורך הקריירה הארוכה שלו, שכללה אינטנסיביות רבה מאוד ולא מעט נסיונות לחטוף את הכדור ממנו שהסתיימו בפגיעה בו, רונאלדו כמעט ולא נפצע.

אפשר לזקוף את זה לגוף החזק שפיתח, לידע שלו איזה חלק בגופו או איזו יכולת הוא צריך לאמן ולזה שידע מתי לא לאמן את עצמו יותר מדי ולתת לגופו מנוחה

תכנון

רונאלדו הוא ספורטאי עלית לכל דבר ועניין וככזה, כמעט כל פרט בחייו מתוכנן כדי לגרום לו להצליח ברמות הגבוהות ביותר.

מספר שעות השינה, כמות, זמן וסוג האימונים, סוגי וזמני הארוחות, המנוחות והפנאי – הכל מתוכנן בקפידה כדי לגרום לו להיות אחד מהכדורגלנים הטובים אי פעם.

מעבר לכך, אחת התכונות החשובות בתוכניות האימונים של רונאלדו היא הסבלנות. הגוף והיכולות לא נבנים ביום אחד, אבל עם התמדה ותכנון נכון, ניתן בסופו של דבר להשיג תוצאות, צריך רק להיות סבלניים ולתת לזמן לעשות את שלו.

לסיכום, אין ספק שרונאלדו מתפקד וחי את חייו ברמה של ספורטאי עלית וניתן ללמוד ממנו המון. עבור רובנו, שלא מקיימים אורח חיים כה אינטנסיבי כמו שלו, מספיק לקחת כמה מהאלמנטים האלו באופן מצומצם (כמו המנטליות, היעילות והמנוחה וכו'..) ורק זה יספיק כדי לשפר את כושרנו או יכולותינו בתחום מסוים, הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *